Haridusprogrammid

PROGRAMMID 2020/2021 ÕPPEAASTAL

Kestvus
Kuni 30.06.2021
Tegevuskoht
Pikk 50, Rakvere

Programmi hinnad:

Tavaprogramm 4 EUR

Pühadeprogramm 5 EUR

SAATJAD IGA PROGRAMMIGA TASUTA!

Külastades Linnakodaniku Majamuuseumi tavaprogrammi vähemalt kolmel korral, on soodushind 3.50 EUR.

Väljasõidu programmi hind on 4 eurot ( lisaks trantsport).

PÜHADEPROGRAMMIDES RÄÄGIME VASTAVA PÜHA TRADITSIOONIDEST JA KOMMETEST, MÄNGIME MÄNGE JA MAIUSTAME VASTAVA PÜHA MAIUSEGA.

Telli programm:

angelika@svm.ee

sandra@svm.ee

57880729

 

 

 

 

 

 

MINU KODU

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Pikk 50, Rakvere

 

Aegade jooksul on inimeste elamud ja seal olevad ruumid palju muutunud. Programmis rändame ajas100 aastat tagasi ja vaatame, millised nägid kodud siis välja. Enne rännakut saavad lapsed meisterdada maja, kus on olemas kõik, mis ühe tänapäeva kodu juurde kuulub. Seejärel, suundume rännakule ja vaatame, kuidas inimesed tegid igapäevatoimetusi teisiti võrreldes tänapäevaga.

 

KOSTILAPSED

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Pikk 50, Rakvere

 

Sada aastat tagasi ei olnud maalastel võimalust igapäevaselt linna kooli sõita. Selles programmis vaatame, kus ja kuidas kostilapsed elasid. Uurime, mida nad koolis õppisid, mis on rehkendamine ja lisaks heidame pilgu ka maalaste kodusesse ellu –teeme toitu, mida nad sõid ja mängime mänge.

 

RAHVAKEELSED KUUDE NIMED

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Pikk 50, Rakvere

 

Tavaliselt teame, kuidas kuid vaid ühe kõige kasutatavama nimega kutsutakse. Aga tegelikult on igal kuul veel mitmeid nimesid. Selles programmis läbime teekonna, kus tutvume erinevate kuude nimetustega ning viime läbi tegevuse või mängu, mida vanarahvas just antud kuul tegi.

 

 

LEIVALUGU

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Rakvere Linnakodaniku muuseum, Pikk 50

 

Leib on olnud oluline ja tervislik igapäevase toidu osa juba meie esivanematest saati. Programmis räägime, kuidas vanasti leib toidulauale jõudis. Lapsed õpivad kasutama kooti ja jahu jahvatama. Programmi lõpus saab igaüks maitsta enda küpsetatud leiba.

 

PAHAD HAIGUSED JA VIIRUSED

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Rakvere Linnakodaniku muuseum, Pikk 50

 

Inimese tervis sõltub eelkõige iseendast. On hea kui lastele pidevalt meelde tuletada, mida kujutab endast tervislik eluviis ning motiveerida neid seda järgima. Muuseumitunnis uurime, mida on vaja teha, et terve püsida. Räägime erinevatest külmetushaigustest, viirustest ja sellest, miks me haiged oleme. Kordame üle, millised meeled on inimestel ning teeme põneva kätepesukatse.

 

 

 

VÄIKESED KÖÖGIABILISED

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Rakvere Linnakodaniku muuseum, Pikk 50

See programm eeldab vähemalt kolmel korral kohal käimist. Igal korral tutvume ametiga, kelle töö ala on köök- kokk, pagar ja kondiiter. Räägime söögi valmistamisest, toiduainetest, hügieenist ja tööohutusest. Mängime poodi, valmistame süüa ja maitseme enda tehtud toite. Lõbus ja mänguline programm, kus õpime eluks vajaminevaid oskusi ja teadmisi. Kokad valmistavad midagi soolast, pagarid küpsetavad ja kondiitrid valmistavad ühe maiuse.

Programmi hind 3.50

 


 

MUUSEUM TULEB KÜLLA!

Kestvus
45-90 minutit
Tegevuskoht
Rakvere Linnakodaniku muuseum, Pikk 50

 

MÄNGIME TEATRIT

Teater on oma olemuselt mäng. See on lõbus ja mänguline programm, millega tavapärane  õppepäev rõõmsamaks muuta.  Programmi alguses räägime lastega teatrist üldiselt, teeme näitlemisega seotud julguseharjutusi ja mängime rollimänge. Programmi käigus saab iga laps endale meisterdada näpunukke. Lõpetuseks teeme ka ise teatrit. Julgemad panevad selga kostüümid ja  lähevad publiku ette, et esitada näidend „Naeris“. Kellel julgust vähem on teatrikülastaja rollis.

 

VANAD ASJAD LINNAKODANIKU KODUST

Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis kohapeal saab tutvuda 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa, köögi, pesuköögi ning kingsepa toaga. Selle programmi jaoks oleme pakkinud kohvrisse asju, mida linnakodanik vanasti igapäevaselt kasutas. Muuseumitunnis otsime vastuseid küsimustele, et kui vanad on vana-aja asjad, missugused need on ja mida nendega tehti? Uurime, kuidas lapsed ise vana aega ette kujutavad. Valmistame ise midagi sellist, mis vanasti iga toidukorra juurde ei kuulunud, ilma milleta aga tänapäeval söögikorda ette ei kujutakski.