Taktikalise meditsiini kutsemeisterlikkuse võistlused Eesti Politseimuuseumis 

PPA

Järgmisel teisipäeval, 2. augustil võtavad esmareageerijad mõõtu taktikalise meditsiini kutsemeisterlikkuse võistlusel Lääne-Virumaal. Juba kolmandat korda toimuval võistlusel osaleb kokku 14 võistkonda PPAst, sõjaväepolitseist ja vanglateenistusest ning Läti piirivalve eriüksusest.

22 tundi järjest vältava jõuproovi võistluspunktid asuvad Kadrinas, Rakveres ja Rutjal ning seega võib neis piirkondades märgata rohkem vormikandjaid ja patrullsõidukeid.

Esmakordselt on selleaastasest võistlusest võimalik osa saada ka pealtvaatajatel – avalikud võistluspunktid asuvad Kadrina laululaval ja Rakvere politseimuuseumi hoovis. Sinna on oodatud kõik huvilised kella 12.00-21.00 uudistama ja kaasa elama.

Kutsemeisterlikkuse võistluse eesmärk on täiendada PPA parameedikute kompetentsi ning tõsta kõigi asutuste esmareageerijate abiandmise kvaliteeti. Kõrgendatud ohuga sündmuste puhul on politsei kohal esimesena ja seega on taktikalise meditsiini oskus äärmiselt vajalik, et anda abi olukordades, kus kiirabitöötajal ei ole olukorra ohtlikkuse tõttu võimalik sündmuskohale minna.

Taktikalise meditsiini kutsemeisterlikkuse võistlusi korraldab PPA koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Kaitseliidu Viru Maleva, Tallinna Kiirabi, Tartu Kiirabi, Eesti Raudtee, Operail AS-i, Virumaa muuseumite ja Kadrina vallavalitsusega.

 

Liis Krigul

PPA kommunikatsioonibüroo

58871946

liis.krigul@politsei.ee