Meie objekte külastasid ajakirjanikud, reisikorraldajad ja ettevõtjad

Study trip

3. juunist 17. juunini külastasid meie muuseume reisikorraldajad, ettevõtjad ja ajakirjanikud. 


3.06-6.06 toimus tootetutvustusreis reisikorraldajatele, kus teekonda alustati Narvast , teine päev veedeti Lääne-Virumaal sh Rakvere linnuses, Kalame talumuuseumis, Eesti Politseimuuseumis ja Rakvere linnakodaniku majamuuseumis ning viimasel päeval jõuti Tartusse. Erinevaid huvipakkuvaid objekte oli Via Hanseatica Plus marsruudil 25. 

8.06-10.06 toimus õppereis Via Hanseatica Plus marsruutidel tegutsevatele ettevõtjatele, kus teekonda alustati hoopis Tartust, jõuti välja Lääne-Virumaale Rakvere linnusesse, Eesti Politseimuuseumisse ning jõuti välja Narva, kus viimasel päeval toimus ka kokkuvõtlik ja pidulik Via Hanseatica Plus lõpukonverents.

14.06-17.06 toimus pressireis, kus teekonda alustati taaskord Tartust ning teisel ja kolmandal päeval külastati meie objekte Rakveres Rakvere linnust, Eesti Politseimuuseumis ja Rakvere linnakodaniku majamuuseumi.

Kõigi kolme tutvustusreisil osalenute meeleolu oli hea ning andis kõigile asjaosalistele palju teadmisi ja palju mälestusi, mida meeles pidada.

Lisa:

Veiki Ojaperv Virumaa Teatajast tegi ka vahva artikli, mida lugeda saab siit: "Ajakirjanikuna turismireisil".

 

SA Virumaa Muuseumid on partneriks Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 poolt rahastatavale projektile ER48 Via Hanseatica Plus. Projektis osalevad mitmed organisatsioonid Eestist, Venemaalt ja Lätist. Projekti juhtpartner on SA Tartumaa Turism.

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu.

Projekti eelarve oli kokku 510 068 eurot, millest programmipoolne rahastus  459 061.2 eurot.

 

Lisainfo: www.viahanseatica.info