Leekpea "Kulgemine" näituse avamine

Leekpea
Kuupäev
Tegevuskoht
Sagritsa muuseum- Kalame talu Karepal

4. juulil kell 17.00 ootame kõiki Leekpea näituse avamisele, millel kaunis pealkiri "Kulgemine". Kulgeme üheskoos Selja jõe kaldal ja looduskaunis kohas Karepal Sagritsa muuseumis.

Näitus on ülesseatud majamuuseumi rehealuses 4.07-1.08.2021

 

KULGEMINE
Eestimaa on ilus! Sellele ei vaidle keegi vastu, et loodus pakub siin erakordseid vaatemänge ja –pilte. Päikeseloojangud, pilvetupsud, lillekobarad olid ja jäävad lemmikobjektiks pildistajatele. Mõnele jäädvustuvad need mällu.
Kulgemine looduses ühest kohast teise on justkui murevaba rännak, et saada oma kogemused. Meie nägemismeel, kohalolek ja ümbritseva tajumine kogu kehaga annab parima viisi maailma tunnetamiseks. Ajal, mil oleme rohkem sunnitud kodumaal püsima, on aeg justkui maha võetud ja tekib hoopiski ahmimise tunne üha uute ja uute kohtade avastamiseks.
Loodus annab impulssi sisemiseks rahuloluks, kus aeg tuleb maha võtta, sulgeda silmad ja kulgeda üks minut igas minutis. Või veelgi aeglasemalt! Ei maha jäädes ega ette rutates. Loodus annab ka impulssi alateadvusele jäädvustamiseks. Nende jäädvustamiste eesmärk pole realistlike detailide kujutamine, vaid abstraktsioonide loomine motiividest, momentidest ja erinevatest kohtadest. Nii võib maalidel näha õhu liikumist maa ja mere piiril, maastikuvaated kõrgustest või valguse võitlus pimedusega.
Igal ühel on võimalus abstraktsioonidel tunnetada värve, rütme ja struktuure ning luua enda seoseid kulgemisega looduses.

Leekpea

 

Näitus avatud muuseumi lahtiolekuaegadel. Vaata www.svm.ee