Rakvere muuseum 90

Rakvere muuseum 90
Rakvere muuseum 50

7. detsembril täitus 90 aastat Rakvere Muuseumi Seltsi asutamisest. Selts avas praeguse keskraamatukogu majas oma esimese näituse 7. detsembril 1930. Nii võimegi tänavu tähistada muuseumitegevuse 90. aastapäeva.

Järgides Terviseameti ja Eesti Vabariigi Valitsuse piiranguid ja nõuandeid, otsustas SA Virumaa Muuseumid, et ei ole hetkel mõistlik korraldada esialgse plaani järgi sünnipäeva puhul konverentsi, seega koliti sündmuse tähistamisega veebi. Planeeritud ettekannete asemel saab lugeda koondartiklit juba õige pea meie ajalooblogist kui ka kodulehelt.

Juubeli puhul on Virumaa Muuseumid pannud kokku ka 6-osalise järjejutu aastatest 1946 – 1999 ning mis on pärit kauaaegse muuseumi direktor Leili Pajose (1929–2000) koostatud Rakvere muuseumi kroonikatest. Järjejuttu saab lugeda meie ajalooblogi vahendusel www.virumaamuuseumid.wordpress.com.

 

Foto: RMF 950:21 Rakvere Muuseumi 50. aastapäev. Direktor Leili Pajos võtab vastu õnnitlusi ENSV Ajaloomuuseumilt (Eve Peets, Peet Sillaots, Vello Kuldna)