Akvarellmaali kursus I Liisi Tani I Sõnajala maalimine

Töötuba “Sõnajala maalimine“
Sagritsa muuseum ja Liisi Tani akvarellistuudio kutsuvad sind akvarellimaali kursusele!
Registreeri end siin: https://forms.gle/SEiNRzBeyiwSJMpKA

Vahetult enne suvist pööripäeva maalime Jaanilaupäeva kultustaime - sõnajalga!

Sõnajalga maalime negatiivtehnikas, mis on ideaalne kõikide väikseste lehekeste taustast välja maalimiseks. Kiht kihi haaval muutub elutu rohelus paberil justkui käega katsutavaks sõnajalaks.

Muuseum asub hinge paitavas Kalame talus, mis asub põhjarannikul Karepa külas Selja jõe kaldal. Piirkonnast on pärit lisaks Richard Sagritsale ka tuntud akvarellist Valli Lember-Bogatkina. Mõlemad kunstnikud on ammutanud inspiratsiooni Eesti maastikest ja merevaadetest.

Peale töötuba saab tutvuda Kalame talu ja maalilise ümbruskonnaga ning näha Sagritsa loomingust näitust. Kursuse vahepeal on paus koos sooja soogi ja juhendaja tehtud koogiga.

Kellele töötuba sobib?
Suure kunstihuviga lapsed, noored ja eelkõige täiskasvanud, kes tahavad tehnikat õppida ja akvarelliga suuremaks sõbraks saada.

Akvarellmaali töötoas õpid
• Võtma päris sõnajalalt joonist ja seda “puhtaks“ joonistama
• Kandma joonist akvarellpaberile
• Valima parimaid materjale töö teostamiseks
• Kasutama tuubiakvarelle ja valmima sobivat värvipaletti sõnajala maalimiseks
• Maalima kiht-kihilt ja negatiivtehnikas
• Planeerima erinevate kihtide järjekorda ja olemasolevat joonist töö käigus täiendama
• Soovi korral vormistama tööd raamimiseks

Töötoa tulemus: ca A4 formaadis sõnajala maal

Maksimaalne osalejate arv: 12

Töötoa toimumise piir: 5
Registreeri end siin: https://forms.gle/SEiNRzBeyiwSJMpKA

Töötoa kestus: 4h, sh 15 minutiline paus imelise küpsisetordiga ja sooja joogiga

Töötoa tasu: 55 €, sisaldab kõiki vajaminevaid materjale ehk tule käed taskus nautima imelist akvarellidemaailma!

Osalejatel on võimalus kaasa osta pildiraam, mille sisse panna oma värskelt valminud sõnajala maal. Nii saad koju minnes oma värskelt valminud kunstiteose seinale riputada.

 

Liisi Tanil on Tartu Kunstikool Pallase rakenduslikusliku kõrghariduse diplom (2012) maali ja seinamaalingute restaureerimise erialal. Aastast 2015 kuulub ta Eesti Akvarellistide Ühendusse ning alates 2013 osaleb aktiivselt nimekatel akvarellisümpoosiumitel ja -näitustel nii Eestis kui ka välismaal. Viimased kaks aastat on tegutsenud oma kunsti loomise ja akvarelli õppe propageerimisega Põhjala tehases Tallinnas. Suur ateljee annab võimaluse tegeleda suuremate töödega ja akvarelli õpetada suurematele seltskonadele.
Liisi Tanil on akvarellis väga isikupärane stiil, mida ta kutsub ise akvarellkollaaž-mosaiigiks. Selle tehnika abil saab tegeleda maalikoloriidi ja kompostitsiooniga eriti põnevas võtmes. Olulisel kohal lisaks värvile hakkavad olema tükkide omavahelised joondused, kildude suurus ja moodustunud pindade rütmid. Viimaste töödega on kunstnik läinud kihilisemaks, tuues uusi kihistusi töösse sisselõigete tegemisega. Paber ja värv moodustuvad koos maalilisi koosluseid ning tükkide paigutamisega saab tekitada palju erinevaid värvilahendusi.

Liisi Tani