Virumaa Teataja: Muuseumid ootavad hilisõhtusi külastajaid

Muuseumiöö Politseimuuseum ja Rakvere linnus

Laupäeval on juba üheksandat korda üleeestiline muuseumiöö, hilisõhtul on külastajatele tasuta avatud paljud muuseumid, aga ka galeriid, arhiivid, kirikud, mõisad ja looduskeskused.

Tänavu on muuseumiöö teema “Öös on mänge” ning üle Eesti osaleb ettevõtmises 198 suuremat ja väiksemat muuseumi ning muud põnevat paika.

Lääne-Virumaal on hilistel õhtutundidel avatud Eesti politseimuuseum, Rakvere linnus, Käsmu meremuuseum, Porkuni paemuuseum ja Kunda tsemendimuuseum. Lisaks neile ootavad külastajaid RMK Oandu looduskeskus, Roela käbikuivati, Vihula mõis ning Tapa endine vaksal. Raudteejaam on huvilistele avatud üle väga pika aja........

......Eesti politseimuuseum ootab hilisõhtusi huvilisi kriminalistika töötuppa, kus saab võtta ja otsida jälgi, ning sõrmejälgede kaari antakse koju kaasa. Samal ajal on võimalik tutvuda püsiekspositsiooniga.

Rakvere linnuse eeshoovis on muuseumiööl kavas keskaegsed mängud ja võistlused. Uudistada saab näitusi konvendihoones ning teha tutvust piinakambri, surmatoa ja põrguga.

Muuseumid ootavad hilisõhtusi külastajaid. / Marianne Loorents

Porkuni paemuuseum ootab muuseumiööl paekiviga mänguliselt tutvuma. Paekivil on roll laua-, osavus- ja loomingulistes mängudes, jalutajatele maastikumängus.

“Kivi on osa loodusest, ehitus-, viimistlus- ja tööstusmaterjal, aga ka lihtsaim mänguvahend. Mängud nõuavad eri kuju ja eri hulka kive. Ja loomulikult mängijaid. Usutavasti leidub midagi kõigile,” rääkis Porkuni paemuuseumi juhataja Triin Yerlikaya.

Aasta suurima Eesti muuseume ühendava ettevõtmise tänavune teema “Öös on mänge” on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast. Muuseumiöö publik saab teada, milliseid mänge on Eestis läbi aegade mängitud, olgu need siis rahvamängud, sportmängud, laua-, tagaajamis-, rolli- või keksumängud.

Infot muuseumide ja teiste paikade lahtiolekuaegade ning pakutavate programmide kohta leiab muuseumiöö kodulehelt.

 

Virumaa Teataja : loe edasi siit