Sagritsa muuseum läheb suvele vastu ladinarütmide ja pintslitõmmetega

Rosa Cruz

Karepal asuv Kalame talumuuseum , maalikuntsik Richard Sagritsa sünnikodu järgi ka Sagritsa muuseum, pakub suvel palju erinevaid võimalusi käeliste tegevuste jaoks ning hingekosutust muusika ja luulega.


Muuseumi suvi algab kuumades ladinarütmides, sest võimalus on tulla kuulama Kuubalt pärit, nüüd Eestis elavat lauljannat, Rosa Cruzi. Kontsert toimub 3. juulil kell 19.00.  Rosa on oma muusikaga publikut võlunud juba kakskümmend aastat. Tänaseks on artistilt ilmunud kaks albumit "Cosas del Arte" ja "Abanece", suurepärane muusika, mis jutustab lugusi läbi mitmekesiste muusika žanrite, bossa-nova, funk, flamenco, latin jazz, lounge ja popp. Piletihind 10€. Võimalik osta kohapealt ja eelmüügist muuseumis.

See suvi on muuseum toonud kavva ka mitu erinevat maalikursust. 4. juulil kell 12.00 ootame huvilisi Tiiu Piiburi õlimaali kursusele. Tiiu Piibur on kunstnik, kes arvab, et kõik meie elus on looming ehk loomeprotsess, mida meil on igapäevaselt au kogeda. Aastast 1999 on kunstnik tegelenud järjepidevalt maalikunstiga ning korraldanud kokku üle 60 näituse.  Kursuse hind 32€. Registreerimine avatud SIIT.

Omanäolise teise õlimaali kursusega toob naeratuse näole Aleksei Shatunov, kelle kursus toimub 18. juulil kell 12.00. Aleksei on õppinud Eesti Kunstiakadeemias ikoonimaali ja restaureerimist, graafikat kui ka kunstipedagoogikat. Peterburi I. Repini nimelises Kunstiinsituudis täiendas end maali alal. Kursuse hind 42€. Registreeri siit : https://forms.gle/skeXK6WB9gb1CHXK8.

Akrüülvalamisest ehk pouringust on võimalik osa saada 1. augustil, kus kursust juhendab Kedri Golubev. Kedri on Eesti kunstnik, kes elas 15 aastat USAs. Seal õppis ta sisekujundust ja töötas seejärel mainekas sisekujundusega tegelevas firmas. Kursuse hind 49€. Registreeri siit: https://forms.gle/FFSRW2dMcJ1nCoHH9

Iga kursusega on kaasas materjal ja töövahendid, samuti ka eksursioon muuseumisse, väike kohvipaus ning Richard Sagritsa maalinäituse “Kodupaik” külastus. .

 

31. juulil kell 19.00 paitab hinge Anne-Mai Tevahi luule. Tevahi on kirjutanud mitmeid tekste ja luuletusi erinevate projektide ja etenduste jaoks,  näiteks Tartumaa tantsupidu „Hingepuu“ ja „Vaba Sada“, Peipsi Romantika. Samuti on tema luuletusi viisistatud lauludeks. Aastal 2018 avaldas oma esimese luulekogu „Puudutatav“.

Eraldi on kunstiarmastajal võimalik tellida muuseumisse tulles kahte vahvat programmi “Maali looduses”, kus materjali ega töövahendite pärast muretsema ei pea , kaasa tuleb võtta hea meel ja lihtsalt maalida, kus iganes maapind võimaldab. Maalimist saab nautida piknikukorviga. Ja “Pintslitõmme”, mis võimaldab ekskursiooni muuseumis ning võimalust tunda end kui Richard Sagrits maalides. 

 

Kalame talu oli Selja mõisa kalamehe kodupaik, seega toimub teemale kohaselt ka Kalalaat ning juba teist korda. Ootame veel laadale registreerijaid ning 25. juulil kell 10.00 üritusele kalahuvilisi ja muidu külalisi. Samal ajal on muuseumiõuel erinevad tegevused lastele ja giidituurid ning palju põnevat veel.

 

Muuseumirahval on Sagritsa muuseumi suveks veel mitu üllatust varuks nii näituste kui ürituste poolt, jälgida tuleks reklaami ning kodulehte.