Estonian Voicesi emadepäevakontsert Palmse mõisas puudutas kuulajate hinge

Kadri Voorand. | FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Pühapäeva pärastlõunal Palmses toimunud Estonian Voicesi emadepäevakontsert läks täissaalile. Eesti üks silmapaistvamaid a cappella ansambleid improviseeris võimsalt, tundega ja mänguliselt, nii et kuulajad pühkisid pisaraid.

Ansambli hinge, Haljalast pärit Kadri Voorandi ema Viivi Voorand rääkis, et kuulas seda kontserti ka reedel Karksi-Nuias. “Kontserti on helitehnilises mõttes kõige parem kuulata keskelt. Kuna ma tulin Palmsesse viimasel hetkel, olin ääres ja kõlari kõrval,” ütles Voorand, kelle sõnutsi oli kontsert edukas. “Ega nad ei tee allahindlust,” märkis elupõline muusikaõpetaja.

Viivi Voorand lausus emadele pühendatud kontserdi kohta, et emotsioonid olid ehedad. “Kuna ma istusin küljega, jälgisin ka publikut, ning just vanaemade ja eriti vanaisade seas olid mõned päris emotsionaalsed kujud, kes kohe võtsid selle tundekülluse vastu. Nende miimikat oli tore jälgida.”

Viivi Voorand ütles, et Kadriga nad kontserdist ei rääkinud, küll aga edastas ta tütre ristiema ja tädi emotsioone. “Kadri ristiema imestas, kuidas nad suudavad nii ruttu emotsioonist välja tulla, et hakata uut laulu laulma. Vahenditu ja ehe – olid tema sõnad,” kõneles ta.

Palmse mõisa direktor Maie Urbas oli ettevõtmisega väga rahul. Lisaks kontserdi kuulamisele said külalised mõisas ringi käia, kiigata sepikotta, osaleda pidulikul emadepäeva brunch’il ning soovi korral sõita hobukaarikuga. “Palju oli Tallinna rahvast, kes ütlesid, et pole ammu Palmse mõisas käinud,” ütles Urbas ja lisas, et neil on samalaadseid üritusi plaanis korraldada tulevikuski.

Estonian Voicesi koosseisu kuuluvad suurepärased Kadri Voorand, Mirjam Dede, Maria Väli, Mikk Dede, Rasmus Erismaa ja Aare Külama.

Viide: Virumaa Teataja