Rakvere linnakodaniku majamuuseum

laud

Tule ja sa näed, kuidas elati 100 aastat tagasi!
 

Elu ilma elektrita, kanalisatsioonita ja internetita - tundub võimatuna? 18. sajandist pärinevas elamus elanud käsitöömeistrid said selleta hakkama! Kohapeal saab tutvuda 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga ja maja teisel pool asuvas 1930. aastate korteri sisustusega. Muusikaliselt teeb pai ka Arvo Pärdile pühendatud näitus.

Hoovimajas asub väike kingsepa töökoda, kus on võimalik õppida kingsepatööd ning pesuköögis pesupesemist ilma pesumasinata.

Linnakodanikumuuseumi teisel korrusel ootavad Musta kassi pööning ja Karupoeg Otto töökoda, kus on võimalik pidada sünnipäevi ja seminare. Lastele pakume seal põnevaid ja harivaid haridusprogramme.

Avatud T-R 10.00-16.00 L 11.00-15.00    Rakvere, Pikk tänav 50

Kajastus meedias: 

https://kodustiil.postimees.ee/6483567/ilusad-fotod-koige-ehtsam-eesti-joulukodu-asub-rakveres

 

          Kallid külastajad!

Muuseum on 29-30.01. suletud!

Vabandame ebamugavuste pärast!

AJALUGU

 

Meie linnakodaniku korteris on püütud näidata tüüpilist, keskmise jõukusega bürgeri elu 20. sajandi alguses. Maja on ehitatud 18. sajandi keskel. Siin on elanud käsitöölised: rätsep, sadulsepp, parkal, tõllassepp.

Esimene teadaolev omanik oli rätsep. 19. sajandi I poolel elas siin sadulsepa ja parkali, 19. sajandi II poolel tõllassepa pere. 1877–1975 kuulus maja kondiitermeister Adolf Sidronile ja tema järglastele.

Maja keskel on suur mantelkorsten. Ühel pool on sisustatud 19. saj lõpu – 20. sajandi algusaastate eluruumid – elutuba, magamistuba, söögituba, köök. Teisel pool on võimalik tutvuda 1930. aastate korteri sisustusega.

Hoovimajas on väike kingsepa töökoda ning pesuköök.