Näitused

pärt

Arvo Pärt Rakveres

Asukoht
Rakvere Linnakodaniku muuseum, Pikk 50

Linnakodaniku maja 1930.aastate elutoas on eksponeeritud esimene Arvo Pärdile kuulunud klaver.

Eesti tuntuim helilooja on küll sündinud Paides 1935.a., kuid juba õige varsti kolis ema koos väikese poisiga Rakveresse, kus Arvo Pärt käis lasteaias ja koolis ning alustas oma muusikaõpinguid lastemuusikakoolis.

Väike näitus tutvustab Arvo Pärdi lapsepõlve- ja kooliaastaid ning klaveri kohal on eksponeeritud maailma erinevates paikades toimunud kontsertide plakateid. Eksponeeritud on Rakvere legendaarse muusikaõpetaja Jaan Paku (1901 – 1979) viiul, mille Rakvere linn kinkis Arvo Pärdile helilooja 70. sünnipäevaks.

pabernukud1

Pabernukud-mäng suurtele kui ka väikestele

Asukoht
Rakvere linnakodaniku majamuuseum

Virumaa Muuseumid on kogunud palju pabernukke erinevatest aegadest ja selle tulemusel on kokku pandud näitus, mida saab näha Rakvere linnakodaniku majas 22. aprillini.

 

Ilmselt on üsna vähe tüdrukuid, kes poleks kunagi mänginud pabernukkudega. Vahel on pabernukud populaarsemad, vahel vähem, kuid mängitud on nendega ajast aega.

Pabernukud on sageli olnud toredaks ajaviiteks noortele neidudele, kes oma moejoonistaja kätt neile kostüüme kujundades katsetavad. Nukkudega mängimine pakub ka suurepäraseid võimalusi erinevate põlvkondade koostegutsemiseks.

Üle sai vaadatud pabernukkude kogu ja leitud sai palju nukke erinevatest aegadest. Lisaks on näitusel näha ka vanemaid nukke Tallinna linnamuuseumist.