Erik Orgu avab Rehbinderi maja loengusarja

Erik Orgu

Jaanuarist alustab Rehbinderi majas loengusari "Toitumine", mille avab 4. jaanuaril toitumisnõustaja Erik Orgu teemaga "Kuidas vähendada vööümbermõõtu ja suhkru tarbimist".

Loengud käivad koos näitusega "Kuidas toita ära 9,5 miljardit inimest ja võtta kaalust alla" ning toimuvad igal jaanuari neljapäeval ning jätkuvad veebruaris. "Tahame loengutega pakkuda inimestele võimalust oma tervise ja toitumise üle mõelda ja selle jaoks midagi ära teha" sõnas Rehbinderi maja juhataja Angelika Tšeremis. "Usume, et praeguste loengutega me seda ka pakume, sest kes ei tahaks saada nippe suhkru tarbimise vähendamisest, kaaludieetidest ja teadlikumast toitumisest."

11. jaanuaril esineb toitumisterapeut Ülle Hõbemägi teemaga "Ülekaalust ja kaaludieetidest 100 uuringu valguses", 18. jaanuaril toidab kuulajaid putukateadusega ettevõtja Erlend Sild teemal "Putukad, meie tulevikutoit!" ning 25. jaanuaril kirjanik ja joogaõpetaja Pamela Maran teemal "Teadlik toitumine: muuda oma aju, muudad elu".

Kõik loengud sisaldavad endas näituse "Kuidas toita ära 9,5 miljardit inimest ja võtta kaalust alla" külastamist ning kohvi, teed ja suupisteid. Loengud algavad kell 18.00. Loengu maksumus on 20€ ning kohad on piiratud. Koha loengul saab broneerida e-maili teel marit@svm.ee või +372 53005885.

Rehbinderi maja on Rakveres Tallinna tänav 5 asuv uus näitustemaja, mis on kuulunud varasemalt Krahv Gustav Dietrich von Rehbinderile ja täitnud hiljem linnavalitsuse ametihoone rolli. Majas on külastajatele avatud erinevad püsinäituseid ning kaks ajutist näitust.